ПРОСТО. ШВИДКО. СИЛЬНО. НАДІЙНО.

Maн Toп – рідке марганцеве добриво

MAN TOP

Рідке марганцеве добриво, створене за унікальною технологією на основі гумінових кислот у комплексі лігнін сульфонату, яке забезпечує рослинам швидке та ефективне підживлення

Характеристика основних компонентів:

Mn – 10,8% ,  що відповідає 150 г/л марганцю, розчинного у воді в комплексі лігнін сульфонату;

SO3 – 2,6% , що відповідає 36 г/л  сірки, розчинної у воді.


Чому саме МАН ТОП?

 

 • «МАН ТОП» – ЄДИНЕ В УКРАЇНІ РІДКЕ МАРГАНЦЕВЕ ДОБРИВО ВИГОТОВЛЕНЕ НА ОСНОВІ ГУМІНОВИХ РЕЧОВИН В КОМПЛЕКСІ З ЛІГНІН СУЛЬФОНАТОМ.
 • Лігнін – це складний багатофункціональний природний полімер, нерегулярної будови, який входить до складу наземних рослин, продукт біосинтезу.
 • Комплекси лігносульфонатів забезпечують рослину мікроелементами. При обприскуванні вони легко абсорбуються без небажаних для рослин опіків. Перевага застосування лігносульфонатів – стійкість до сольових забруднень, механічного впливу та температурних коливань.
 • Лігносульфонати використовують для стабілізації водно-масляних емульсій. Введення їх в дисперсну систему запобігає осіданню і збільшує вміст твердих частин для зберігання в’язкості.

Снимокmantopbottle

Вплив МАН ТОП на різні культури:

 

 • Коренеплоди цукрового буряку: під впливом «МАН ТОП» підвищується урожайність і цукристість коренеплодів;

 

 • Люцерна, конюшина, тимофіївка та інші трави: посилюється ріст і розвиток, підвищується врожайність;
 • Картопля, капуста, огірки, томати, сині баклажани: значно підвищується урожайність;

 

 • Виноград: на карбонатних ґрунтах з лужною реакцією і дуже малою кількістю засвоюваних форм марганцю застосування «МАН ТОП» підвищує врожайність і покращує якість ягід;

 

 • Плодово-ягідні рослини: внесення «МАН ТОП» позитивно впливає на стан і розвиток плодово-ягідних рослин. Підвищується врожайність і цукристість ягід, збільшується вміст вітаміну С.

 

 • Зернові культури, кукурудза на силос, льон: застосування «МАН ТОП» сприяє підвищенню врожайності, позитивно впливає на якість сільськогосподарської продукції. Підвищується вміст білка, цукрів, сирого протеїну, жирів, клейковини, вітамінів.

 

3

 

Для чого потрібен марганець ?

 • Участь в окисно-відновних реакціях (Mn 2+  являється компонентом двох ферментів: фосфотрансферази і аргінази);

 

 • Може заміщати в інших ферментах магній і підвищує активність деяких оксидаз;

 

 • Активно приймає участь в процесі фотосинтезу, а саме, в системі утворення оксигену, і відіграє основну роль в переносі електронів;

 

 • На сьогоднішній день відомо більше 35 ферментів, які активуються марганцем. Більшість із них являються каталізаторами реакцій окислення – відновлення, декарбоксилювання, гідролізу;

 

 • Активує деякі ферменти, які каталізують перетворення шикімової кислоти, біосинтез ароматичних амінокислот (тирозин) і інших вторинних продуктів (лігніну, флаваноїдів);

 

 • Марганець-залежні ферменти приймають учать в біосинтезі каротиноїдів і стеролів;

 

 • Іони марганцю активно впливають на структуру і функції хроматину;

 

 • Впливає на збільшення вмісту негістонових білків і РНК в дифузній фракції хроматину;

 

 • Марганець гостро необхідний для реплікації і функціонування ДНК-і РНК-полімераз.

 

Порівняння різних формуляцій марганцю

manganese

Доступність марганцю

В ґрунтах марганець зустрічається у вигляді солей, оксидів, гідроксидів і комплексних іонів. В аеробних умовах марганець характеризується низькою розчинністю. В лужному середовищі розчинність знижується, що обумовлено утворенням гідроксидів. В кислому і нейтральному ґрунтовому розчині меншою розчинністю, ніж гідроксиди володіє гідрофосфат марганцю. Його утворення контролює рухомість даного металу у вказаних умовах. Основними бар’єрами на шляху переміщення марганцю в ґрунті є: лужне середовище, карбонати, а також підвищена кількість гумусу.

mantopmanganese

Потреба різних культур у марганці

6

7

Дефіцит марганцю в рослинах

exampl1exampl2exampl3exampl4

Візуально симптоми нестачі марганцю у різних видів рослин трохи відрізняються. Так, у дводольних це міжжилковий хлороз, у трав – зеленувато-сірі плями на базальних листочках (сіра плямистість), у буряка – темно-червоний колір листкової пластинки з ураженими бурими ділянками. При гострій нестачі марганцю може спостерігатись повна відсутність плодоношення у капусти, редису, гороху, томату і інших культур.

Рекомендовані норми по застосуванню МАН ТОП

mantop table

Використання матеріалів, розміщених на сайті компанії «Агріматіка» дозволяється лише за умов погодження ТОВ “Агріматіка” та прямого посилання на http://agrimatika.com.ua/  або безпосередньо на адресу матеріалу на сайті. У разі відсутності посилання на використані матеріали, для правопорушників передбачається застосування заходів юридичної відповідальності.

Ознайомлення з продуктом Ман Топ